MLÁDEŽNÍCI NA PRETEKOCH V RAČICIACH

Domov // Aktuality // Novinky // MLÁDEŽNÍCI NA PRETEKOCH V RAČICIACH
6. júna 2022

V dňoch 3. až 5. júna 2022 sa v Račiciach  uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike- Český pohár mládeže.
Tohoto poujatia sa zúčastnil Slovenský mládežnícky tím, vo výbere ktorého bolo aj  7 pretekárov Kajak & kanoe klubu Komárno.

V Račiciach nás reprezentovali: Diana Markovičová, Michaela Zrneková,  Samuel Demáček, Matej Lopata a Michal Tóth.

V priebehu troch náročných dní absolvovali preteky na 500, 200 a 1000 m trati a vybojovali celkom:

2 prvé miesta, 2 druhé miesta a 2 tretie miesta.

Vynikajúci úspech dosiahla 13 ročná kajakárka Diana Markovičová, ktorá zvíťazila  K1  na 500 m a v K1 na 200 m a spoločne s Michaelou Zrnekovou obsadili 2.miesto v K2 na 500 m.

Aj naši chlapci zabojovali a v početnej konkurencii 14 ročných kajakárov obsadili v K2 na 500 m jedno druhé a jedno tretie miesto a v K1 na 1000 m obsadil Michal Tótth veľmi pekné 3.miesto.

SÚHRN VÝSLEDKOV PRETEKÁROV KAJAK & KANOE KLUBU KOMÁRNO

K2 žiaci 13 a 14 roční 500 m

Michal Tóth- Matej Lopata – Rozjazda- 1.miesto, Semifinále- 1.miesto, FINÁLE- 2. miesto

Samuel Demáček- Juraj Bartolčič– Rozjazda- 1.miesto, Semifinále- 2.miesto, FINÁLE- 3. miesto

K1 žiaci 14 roční 500 m

Michal Tóth- Rozjazda- 1.miesto, Semifinále- 2.miesto, FINÁLE- 8. miesto

Matej Lopata – Rozjazda- 2.miesto, Semifinále- 3.miesto, FINÁLE- 9. miesto

Samuel Demáček – Rozjazda- 3.miesto, Semifinále- 5.miesto, FINÁLE B- 8. miesto, konečné 17.miesto

K1 žiaci 14 roční 1000 m

Michal Tóth– Rozjazda- 1.miesto, Semifinále- 1.miesto, FINÁLE- 3. miesto

Matej Lopata – Rozjazda- 1.miesto, Semifinále- 4.miesto, FINÁLE B- 1. miesto, konečné 10.miesto

Samuel Demáček– Rozjazda- 2 .miesto, Semifinále- 4.miesto, FINÁLE B- 2. miesto, konečné 11.miesto

K1 žiačky 14 ročné 200 m

Michaela Zrneková- Rozjazda- 2.miesto, Semifinále- 6.miesto, FINÁLE B- 9. miesto, konečné 18.miesto