ÚSPEŠNÉ VYSTÚPENIE NA ME JUNIOROV A U23

Domov // Aktuality // Novinky // ÚSPEŠNÉ VYSTÚPENIE NA ME JUNIOROV A U23
28. júna 2022

Majstrovstvá  Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike sa uskutočnili v dňoch  23.06.2022 až 26.06.2022 v Belehrade..

V 33 člennej slovenskej  výprave mladých  rýchlostných kanoistov, bolo 9 pretekárov z Komárna- 6 juniorov a traja pretekári  do 23 rokov.Členom realizačného tímu  boli  tréner Attila Ambrus a masér slovenskej výpravy  Igor Viszlai.

REPREZENTOVALI NÁS:

Juniori: Réka Bugár, Laura Őri, Ľudovít Tóth, Dominik Doktorík, Filip Podleiszek , Máté Marsal,

Pretekári do 23 rokov: Lisa Maria Gamsjäger, Mariana Petrušová,  a Marko Ujvári.

Naši pretekári sa predstavili celkom v 11 disciplínach, pre  Slovensko získali : jednu bronzovú medailu, jedno 4.miesto, tri 6.miesta, jedno 9. miesto, jedno 13. miesto, jedno 14.  a jedno 15.miesto.

JUNIORI

K1 JUNIORKY 200 m –    6. Réka BUGÁR

K2 JUNIORKY 500 m –    6. Réka BUGÁR–Tereza CZANIKOVÁ

K4 JUNIORI 500 m –        6. Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK- Michal ZRUTTA – Juraj KUKUČKA

K2 JUNIORI 1000 m –      9. Máté MARSAL- Máté LEPI

K1 JUNIORI 1000 m –    13. Filip PODLEISZEK

U23

K1 U23 ŽENY 500  m –   3. Lisa Maria GAMSJÄGER

K4 U23 ŽENY 500 m –   4. Mariana PETRUŠOVÁ – Lisa Maria GAMSJÄGER – Dagmar ČULENOVÁ – Katarína PECSUKOVÁ

K1 U23 MUŽI 1000 m-  14. Marko UJVÁRI

K1 U23 MUŽI  500 m-   15. Marko UJVÁRI

Výborný výkon predviedla Lisa Gamsjäger , ktorá vybojovala pre Slovensko  bronzovú medailu v kategóri K1 ženy U23 na 500 metrovej trati.

O medailu bojovali v K4  spoločne s Marianou Petrušovou, Katarínou Pecsukovou a Dagmar Čulenovou, vo svojej premiére  v kategórii U23 obsadili cenné 4.miesto.
Vo dvoch finálových jazdách sa predstavila juniorka Réka Bugár, ktorá po veľmi dobrom výkone obsadila 6.miesto spoločne s Terezou Czanikovou v K2 na 500 m a Réka sa umiestnila na  6. mieste v K1 na 200 m trati.

Priamo do finále sa výbornou jazdou v rozjazde prebojovala juniorská K4  v zložení  Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK- Michal ZRUTTA – Juraj KUKUČKA, vo veľkom finále skončili na veľmi dobrom  6.mieste.

Najmladší v slovenskej výprave bol 15 ročný Máté Marsal. Spoločne s Mátém Lepim, 16 ročným kajakárom zo Šamorína,  podali skvelé výkony v  K2 na 1000 metrovej trati a prinieslo im to zaslúženú účasť vo finále. Vo finále dali do svojej jazdy všetko to najlepšie  a obsadili pekné 9.miesto.

Filip Podleiszek sa v silnej konkurencii juniorov v K1 na 1000 metrovej trati  prebojoval z rozjazdy do semifinále.

V semifinále podal Filip  kvalitný výkon, obsadil 5.miesto, čo znamenlo postup do Finále  B. v ktorom sa držal v čelnej skupine a napokon obsadil 4.miesto.

Podobne aj v kategórii pretekárov do 23 rokov v K1 na 500 m a  v K1 na 1 000 m sa zišla silná konkurencia pretekárov. Marko Ujvári podal na oboch tratiach  bojovný výkon a v oboch disciplínach sa prebojoval do Finále B. Na tisícke obsadil 5.miesto a na päťstovke dopádloval do cieľa na 6.mieste.

Zrejme všetkých prekvapil príbeh 17 ročnej juniorky Laury ŐRI, ktorá vzhľadom na skutočnosť, že ku kanoe sa dostala iba pred pár mesiacmi, jazdí naozaj výborne. Aj keď sa jej do finále nepodarilo prebojovať,    medzi dievčatami kanoistkami sa nestratila a na dvestovke ju od postupu do finále delilo 0,254 sek.

AKO POSTUPOVALI NAŠI PRETEKÁRI V BELEHRADE?

K1 JUNIORI 1000 m
Filip PODLEISZEK:  Rozjazda:  5.miesto    –   Semifinále: 5 .miesto   –   FINÁLE B: 4.miesto   konečné 13.miesto

K1 U23 Muži  1000 m

Marko UJVÁRI :   Rozjazda:  3.miesto  –  Semifinále: 7.miesto   –   FINÁLE B: 5.miesto –  konečné 14.miesto

K2 JUNIORI 1000 m

Máté MARSAL- Máté LEPI:  Rozjazda:  4.miesto  –  Semifinále:  2.miesto  –  FINÁLE:  9.miesto

C1 JUNIORKY  500 m

Laura ŐRI :  Rozjazda:  4.miesto  –  Semifinále: DNF

K1 U23 Ženy  500  m

Lisa Maria GAMSJÄGER :   Rozjazda:  2.miesto   –  Semifinále: 1.miesto    –  FINÁLE: 3 .miesto

K1 U23 Muži  500 m

Marko UJVÁRI :   Rozjazda: 4.miesto    –  Semifinále: 6.miesto   –   FINÁLE B:  6.miesto – konečné 15.miesto

K2 JUNIORKY  500 m

Réka BUGÁR–Tereza CZANIKOVÁ: Rozjazda: 5.miesto  – Semifinále: 2.miesto   –  FINÁLE: 6.miesto

K4 JUNIORI 500 m

Ľudovít TÓTH – Dominik DOKTORÍK- Michal ZRUTTA – Juraj KUKUČKA   Rozjazda: 2.miesto  –  FINÁLE:  6.miesto

K4 U23 Ženy  500  m

Mariana PETRUŠOVÁ – Lisa Maria GAMSJÄGER – Dagmar ČULENOVÁ – Katarína PECSUKOVÁ

Rozjazda: 2.miesto  –  FINÁLE: 4 .miesto

C1 JUNIORKY  200 m

Laura ŐRI :  Rozjazda: 5.miesto  –    Semifinále:  4.miesto

K1 JUNIORKY  200 m

Réka BUGÁR:   Rozjazda:   2.miesto  – Semifinále:  1.miesto  –  FINÁLE:  6.miesto

Blahoželáme za úspešnú reprezentáciu ! FOTO: SK HV